Hakkımızda

1993 yılında kurulan ve 2006’da halka açılan Armada Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. A.Ş., Bilişim Teknoloji sektöründe katma değer ekleyen yenilikçi, uzman ve dinamik bir dağıtım şirketidir.
Ürün yelpazesinde yer alan ve her biri kendi alanında lider olan Uluslararası markaların kişisel bilgisayarlar, sunucu, depolama, yedekleme, sanallaştırma güvenlik bilgisayar ağ endüstriyel el terminalleri, barkod yazıcılar, bilgisayar bileşenleri, yazılım  ve mobil ürünlerinin tercih edilen dağıtıcısı konumundadır.
Armada, yeni teknoloji ve çözümleri yakından takip eden deneyimli ve bilgili ekibiyle pazardaki rakiplerinden ayrışmaktadır.

Müşteri ve ürün odaklı iş süreçleri, yeni teknolojileri ilk uygulayan şirket olmanın getirdiği güvenilirlik ve deneyim, Armada’yı pazarda farklılaştıran faktörler arasındadır.
Armada APC, Aruba, Axis, Cisco, Commscope, Dell, EMC, Extreme, Fortinet, HCS, HPE, Honeywell, Lenovo, Microsoft, Milestone, Polycom, Riverbed, RSA, Softlayer, Symantec, Veeam, Veritas, VCE, VMware, Zebra gibi saygın ve uluslararası üreticilerle distribütörlük anlaşması çerçevesinde uzun yıllara dayalı işbirliği yürütmektedir.
İstanbul, Ankara, İzmir, Adana’da toplam 170 çalışanı ile ürün yelpazesini geliştirmekte ve 4,000 in üzerinde bilgisayar şirketine ürün ve çözüm tedarik etmektedir.
Hisselerinin %19,39’u IMKB’de işlem gören Armada, 2014 yılında 333 milyon ABD doları satış geliri elde etmiştir. Armada, BT sektörünün ön yatırım, finansman ve deneyim gerektiren ürün ve teknolojilerini dünya ile eşzamanlı Türkiye pazarına başarıyla sunarak, iş hacmini büyütmeyi ve yaygınlaşmayı amaçlamıştır.

Armada Bilgisayar 2014 Aralık ayı itibari ile Merkezi Irvine, California’da bulunan 6 kıtada, 160 ülkede, 300’den fazla tesis ile faaliyet gösteren ve 29.000’den fazla iş ortağı ile çalışan Ingram Micro Inc. (NYSE: IM) firmasının bünyesi altında faaliyet göstermeye başlamıştır. Ingram Micro, Armada Bilgisayar’ın %80,76 hissesine sahiptir.

Ingram Micro Cloud, dünya çapında 1500’den fazla bulut uzmanını bünyesinde bulunduran Ingram Micro’nun global departmanıdır. Ingram Micro Bulutu sadece tek bir teknoloji olarak değerlendirmek yerine tamamı ile yeni bir iş modeli sunan temel bir platform olarak görmektedir.